W jaki sposób działa skup aut?

Firmy zajmujące się skupem pojazdów używanych, z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą popularnością. Coraz częściej rezygnujemy z komisów na rzecz skupów.

W jaki sposób wygląda proces sprzedaży pojazdu do skupu?

Po pierwsze, powinniśmy skontaktować się z danym skupem aut, telefonicznie bądź przy pomocy maila. Świat idzie do przodu, dlatego też firmy tego typu coraz częściej decydują się na założenie strony, na której znajdziemy formularz online. Wypełnienie jego przez nas, będzie sygnałem, skierowanym do skupu, że planujemy sprzedać nasz pojazd. Z naszej strony, wystarczy, że zostawimy podstawowe informacje o samochodzie i namiar do nas. Potencjalny nabywca, prawie że natychmiastowo się z nami skontaktuje, pracownicy skupu są zainteresowani nabyciem prawie każdego auta, na 99 procent do nas odezwą.

W jaki sposób przebiega wycena pojazdu?

Profesjonalne skupy, takie jak skup aut – Nowy Dwór Gdański zatrudniają rzeczoznawców, których zadaniem jest sporządzenie prawidłowej, zgodnej ze stanem faktycznym wyceny auta. Rzeczoznawca przy dokonaniu wyceny musi brać pod uwagę stan pojazdu, stopień wyposażenia i eksploatacji, opiera się na własnym doświadczeniu zawodowym, przeprowadzonych analizach, bierze pod uwagę dane statystyczne. Właściciel pojazdu może się zgodzić na wycenę, ale nie musi, gdy jego decyzja jest na tak, wtedy podpisuje z firmą prowadzącą skup umowę kupna- sprzedaży.

skup aut - Gdynia
skup aut – Nowy Dwór Gdański

W jakich przypadkach, powinniśmy skorzystać z usług oferowanych przez skup?

Komis jest pośrednikiem między nami a klientem docelowy, nie kupuje od nas pojazdu, podczas gdy skup nabywa go. W przypadku gdy korzystamy z usług komisu, sprawa sprzedaży może się przeciągnąć, do tego pobierana jest od nas prowizja za pośredniczenie. W przypadku, kiedy chcemy zaoszczędzić na czasie, zależy nam, by szybko uzyskać pieniądze, skorzystajmy ze skupu. W skupie możemy sprzedać pojazd od ręki, wystarczy zgłosić auto, poczekać na wycenę, przeprowadzoną przez doświadczonego rzeczoznawcę, zaakceptować warunki umowy, podpisać dokument, tyle, zaoszczędzimy na czasie i oszczędzimy niepotrzebne nerwy. Komis przeciąga tego typu sprawy, jest tutaj wiele biurokracji, nasz samochód musi być we właściwy sposób zareklamowany, niecierpliwimy się, bo potrzebujemy dopływu gotówki, nie znajduje się chętny na nasze auto, czas się przeciąga. Skup przyjmuje 99 procent aut, w komisie zawsze możemy usłyszeć, że nie są zainteresowani naszym pojazdem, tracimy więc niepotrzebnie czas. W skupie, jeśli tylko z dokumentami wozu jest wszystko w porządku, przyjmą nasze auto bez większego problemu. Warto skorzystać ze skupu, ze szczególnym uwzględnieniem osób posiadających nieco starsze auta, dla których jest to szczególnie wskazana forma sprzedaży. Rzetelna wycena oraz szybka finalizacja transakcji to atuty nie do przecenienia. Musimy być świadomi, że skupy nie zajmują się jedynie kupnem aut, Niektóre pojazdy będą wystawione na rynek aut używanych, wiele jednak tych w gorszym stanie technicznym, pozwolą na odzyskanie sprawnych części, a także akcesoriów wyposażenia, które zostaną sprzedane jako części zamienne.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak i gdzie sprawdzić historię pojazdu za darmo? Od 20 lat na Autobaza.pl

Następny artykuł

Sporty motorowe – czy wybór paliwa ma znaczenie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments