Jak i gdzie sprawdzić historię pojazdu za darmo? Od 20 lat na Autobaza.pl

Auto to jeden z najpopularniejszych środków transportu XXI wieku. Szacuje się, że ruch samochodowy odpowiada za około 75% całego ruchu na świecie. Coraz bardziej modne stacje się posiadanie prawa jazdy oraz własnego auta. Kupując nowe auto dobrze byłoby znać jego historię. Czy auto brało udział w kolizjach bądź wypadkach? Jeśli tak to jakich? Czy auto posiada jakiekolwiek usterki fabryczne, o których ostrzegał producent? Jakie są dane techniczne pojazdu oraz jaki jest realny przebieg auta, które chcemy kupić bądź obecnie posiadamy?

Jest sposób, aby znaleźć odpowiedzi na te oraz inne ważne pytania przed zakupem pojazdu.

 1. Historia pojazdu
 2. Aby sprawdzić historię pojazdu wystarczy numer VIN

Historia pojazdu na autobaza.pl

Myśląc o wyborze idealnego auta dla siebie często w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jego wygląd: kolor, kształt, wyposażenie oraz markę auta, którym chcielibyśmy jeździć. W drugiej kolejności przychodzi nam zmierzenie się z konkretnymi egzemplarzami, które oglądamy przed zakupem i właśnie wtedy przychodzi nam zmierzenie się ze stanem technicznym auta.

Często kupując samochód zabieramy ze sobą ojca, dziadka lub kolegę, którzy w naszej opinii znają się na samochodach i wyłapią ewentualne braki bądź uszczerbki w pojeździe. Jednakże poza aspektami widocznymi gołym okiem ważne jest również to czego nie widać. Mówimy tutaj o informacjach takich jak: podstawowe dane techniczne, historia pojazdu, faktyczny stan techniczny czy jego realny przebieg.

Pomocnym narzędziem do zdobycia takich szczegółów jest raport VIN, który jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o pojeździe. Taki raport znacznie pomaga nabywcom zmniejszyć ryzyko podjęcia podejrzanych transakcji, zmniejsza skalę oszustw oraz utrudnia nieuczciwym handlarzom oszukiwać klientów.

W historii pojazdu po VIN możesz znaleźć na przykład datę pierwszej rejestracji samochodu, która określa realną długość eksploatowania auta. Każde dodatkowe informacje o samochodzie mogą pomóc w wyborze odpowiedniego samochodu lub negocjowaniu lepszej ceny.

Autobaza.pl Historia Pojazdu

Aby sprawdzić historię pojazdu potrzebujesz dowodu rejestracyjnego auta

Każde auto wypuszczone na rynek posiada niepowtarzalny i indentyfikacyjny numer VIN, który potrzebny jest do raportu VIN. Można znaleźć go najczęściej na tabliczce znamionowej, która instalowana jest na wewnętrznej stronie przedniej ściany auta – tuż obok drzwi, bądź na stopniach wejściowych w pierwszych drzwiach pojazdu.

Inne popularne miejsca, gdzie producenci umieszczają VIN to:

 • elementy znajdujące się niedaleko prawego amortyzatora,
 • przy nadkole po prawej stronie,
 • oraz po lewej stronie obudowy deski rozdzielczej.

Inne miejsce, gdzie można znaleźć ten numer to dowód rejestracyjny pojazdu – w polu oznaczonym literą „E”. W dowodzie numer VIN ma formę ciągłą, gdyż nie zawiera spacji.

Darmowy raport po VIN znajdziesz na platformie Autobaza. Z okazji ich 20 lat Autobaza oferuje dostęp do darmowych raportów. Wystarczy, że wejdziesz na ich stronę internetową i klikniesz w usługi historia pojazdu. Po wpisaniu numeru VIN ukażą Ci się informacje tj.:

 • Dane techniczne oraz wyposażenie auta,
 • Informacje o wypadkach,
 • Chronologiczna historia pojazdu,
 • Sprawdzenie, czy auto nie jest kradzione,
 • Informacje o serwisie auta,
 • Archiwalne dostępne zdjęcia pojazdu,

Jak widać jeden numer może dostarczyć nam wielu cennych informacji, które mogą mieć wpływ na naszą decyzję o zakupie danego egzemplarza dlatego warto pobrać raport VIN, aby uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości.

Ważna informacja na koniec! Kupując używany samochód koniecznie sprawdź, czy numer VIN w dokumentach zgadza się z numerem VIN umieszczonym na pojeździe!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jakie są rodzaje filtrów w maszynach rolniczych?

Następny artykuł

W jaki sposób działa skup aut?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments