Wallbox – jak działa i ile kosztuje?

Jeśli decydujemy się na zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego typu plug in, musimy się zastanowić, w jaki sposób będziemy go ładować. Na szczęście wraz z rozwojem elektromobilności pojawia się coraz więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych, a nowych opcji wciąż przybywa. Pojawiają się prywatne, ale także publiczne stacje ładowania. Bardzo dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem jest Wallbox. Urządzenie stworzone specjalnie do ładowania elektrycznych samochodów. Działa na zasadzie prądu przemiennego. Tego rodzaju stacje ładowania samochodów elektrycznych można bezpiecznie podłączyć do elektrycznej instalacji w naszym domu. Jego cena uzależniona jest o wariantu, na który się zdecydujemy.

Wallbox, czyli sprawdzone ładowanie samochodu elektrycznego

Ładowarka wallbox to idealne rozwiązanie dla posiadaczy samochodów elektrycznych lub hybrydowych. Działa szybko i bardzo sprawnie bowiem dysponuje mocą nawet do 22 kW. Dzięki temu, czas potrzebny na uzupełnienie poziomu baterii, znacząco się skraca. Klasyczna ładowarka mobilna korzystająca z instalacji elektrycznej, ma dużo mniejsze możliwości. Jej moc jest znacznie niższa. Wallbox to stacja ładowania, która może służyć zarówno w domu, jak również w ogólnodostępnym, publicznym miejscu. Ze względu na mały rozmiar jej montaż ścienny nie stanowi żadnego problemu.

Jak wygląda montaż ładowarki wallbox?

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych wallbox najlepiej zlecić w ręce doświadczonych specjalistów. W pierwszej kolejności przeprowadzają oni audyt techniczny i na jego podstawie doradzają, jaki model urządzenia będzie optymalny. W dalszej kolejności zostanie przygotowany kosztorys, a po jego zaakceptowaniu fachowcy przejdą do instalacji urządzenia. Infrastruktura zostanie dopasowana, a instalacja prawidłowo zaprojektowana. W zależności od tego, jakie funkcje będzie pełniła ładowarka, montowany i wdrażany jest system pozwalający zarządzać stacją. W sytuacja urządzenia działającego publicznie tworzona jest pełna dokumentacja potrzebna dla Urzędu Dozoru Technicznego.

Co wpływa na cenę ładowarki wallbox?

Ceny wallboxów są przystępne dla użytkowników. Ich wysokość jest uzależniona od wybranego wyposażenia. Stacje ładowania wallbox mogą posiadać wtyczkę z wtykiem AC typu 1 lub typu 2, prosty lub spiralny przewód ładowania oraz gniazdo AC typu 1 lub 2. Ich cena rośnie, jeśli są wyposażone w funkcje dodatkowe, takie jak: dotykowy ekran, terminal płatniczy, kartę RFID, czy system operatorski. Dedykowana aplikacja lub możliwość ładowania kilku samochodów naraz również wpłynie na cenę.

 

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

3 2 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Z jakich części zbudowane są wózki widłowe?

Następny artykuł

Usuwanie wgnieceń metodą PDR – jak to wygląda w praktyce?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments