Wyciągarki samochodowe

Wyciągarki samochodowe znajdą szczególnie zastosowanie u miłośników off-roadu, a także są niezbędne służbom, np. straży pożarnej, leśnej. To pozwoli wyciągnąć auto nawet z najtrudniejszych warunków drogowych, a także inne przedmioty. Ten sprzęt sprawdzi się podczas jazdy w ekstremalnych warunkach. 

Wyciągarki samochodowe – czy warto je posiadać

To niezbędny element przede wszystkim dla posiadaczy samochodów terenowych. Jazda off-road wiążę się z jazdą w trudnych warunkach. Dobra wyciągarka pomoże wyciągnąć samochód, nawet z bardzo głębokiego błota. Nieraz uratuje z opresji.  Oprócz tego może również być potrzebna do usunięcia leżącego na drodze drzewa.  Wyciągarki wykorzystywane przez jednostki specjalne, np. straż pożarną, czy leśną. Posiadając wciągarki samochodowe nie trzeba się martwić, że samochód się zakopie, ten sprzęt uratuje podczas różnych sytuacji. Używanie zwykłych lin to już przeszłość, ponieważ o wiele łatwiej wydostać samochód z wszelkich nierówności za pomocą wyciągarki samochodowej. Podczas akcji ratunkowych, ten sprzęt jest niezbędny dla służb. Pomoc drogowa także musi mieć w swoim wyposażeniu wysokiej jakości wyciągarki. Miłośnicy off-roadu, czy zawodowi kierowcy również powinni je mieć, by móc poradzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jaką wyciągarkę samochodową wybrać?

Po pierwsze dokonując zakupu wyciągarki samochodowej do własnych potrzeb warto znać rodzaje wyciągarek. Do nich należą:

  1. Wyciągarki mechaniczne– montuje się na stałe w danym pojeździe. Ten rodzaj wyciągarki pobiera moc z napędu samochodowego. To doskonały wybór, np. do samochodów terenowych.
  2. Wyciągarki elektryczne– ich działanie opiera się na działaniu silnika wyciągarki, który z kolei pobiera prąd z akumulatora. Najczęściej posiadają one system IBS, dzięki któremu istnieje możliwość sterowania jednym oraz drugim akumulatorem. To sprawia, że nie musimy martwić się o to, że na przykład wyciągarka rozładuje się podczas jej użytkowania. Ten sprzęt składa się także z bębna, przekładni i hamulca. Korzystać można z tych wyciągarek przewodowo, bądź bezprzewodowo. Wyciągarki elektryczne wykorzystuje się do samochodu terenowego, pojazdów specjalnych, a także do łodzi. Jest to niezwykle praktyczne urządzenie, które warto mieć, jeśli jazda po trudnych terenach jest codziennością. Niezawodność, jaką ma wyciągarka z pewnością zachęca do zakupu. Do wyboru są  w zależności od potrzeb wyciągarki elektryczne 12V, 24V, 220V oraz 230V.
  3. Wyciągarki hydrauliczne– do cięższych pojazdów sprawdzą się te wyciągarki Posiada własny silnik hydrauliczny, albo korzystają z hydrauliki wspomagania kierownicy. Z tego sprzętu korzystają głównie zawodowi kierowcy, którzy potrzebują go do jazdy w terenie. W porównaniu do wyciągarki hydraulicznej, ta poradzi sobie z większymi sprzętami, przy jeszcze trudniejszych sytuacjach. Jest wytrzymała i można powiedzieć niezastąpiona, idealna do zadań specjalnych.
  4. Wyciągarki ręczne – jest to urządzenie, które może się przydać w czasie kolizji, bądź niewielkich prac. Działa na siłę mięśni, jest lekka oraz poręczna.
  5. Wyciągarki linowe– to świetne rozwiązania do warsztatów, podnoszenia ciężkich elementów. Silnik indukcyjny

Oprócz wyciągarek niezbędne są także inne akcesoria, takie jak części zamienne, podnośniki, czy oświetlenie. Dzięki temu każdy sprzęt może zostać odpowiednio dostosowany do potrzeb. Dlatego w asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie – urządzenia o trwalszej konstrukcji, czy dodatkowe uszczelnienia, nadające się do lawet, ciężarówek, samochodów terenowych, pojazdów specjalnych.

Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Czym są podnośniki motocyklowe?

Następny artykuł

Jak zadbać o bezpieczeństwo biura małej firmy?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments