Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Grzałki rurkowe to elementy grzejne, które doskonale sprawdzają się w urządzeniach chłodniczych, a dokładniej występując pod parownikiem. Poszczególne modele grzałek różnią się od siebie wymiarami oraz wydajnością.
Grzałki rurkowe – zastosowanie
Grzałki rurkowe są szeroko stosowane w branży chłodniczej i gastronomicznej. W chłodnictwie odpowiadają między innymi za odszranianie parownika. Stosowane są w rynience ociekowej znajdującej się pod parownikiem. Regularne i prawidłowe działanie grzałki rurkowej pomaga zapobiec zalodzeniu parownika, dzięki czemu cały układ chłodniczy może działać optymalnie.
W gastronomii z kolei grzałki rurkowe stosowane są w wodnych bemarach grzewczych. Ich zadaniem jest podgrzewanie wody do odpowiedniej temperatury, która ogrzewa znajdujące się wewnątrz bemarów potrawy.
Grzałka rurkowa – różne modele
Grzałka rurkowa dostępna jest w różnych rozmiarach i kształtach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na grzałki pojedyncze, bądź podwójne, typu „U” lub „M”. Poszczególne modele grzałek rurkowych są oferowane w wariantach o różnej mocy, dzięki czemu produkty mogą zostać dopasowane do wydajności danego urządzenia chłodniczego lub grzewczego. Odpowiednie dobranie elementów grzewczych zapewni optymalne zużycie energii elektrycznej oraz poprawne działanie układu chłodniczego. Zbyt niska moc grzałki może skutkować niewystarczającą wydajnością całego układu i doprowadzić nawet do jego awarii. Z kolei grzałka o zbyt dużej mocy wiązać się będzie z większymi i niepotrzebnymi wydatkami na energię elektryczną.
Grzałki produkowane są z wytrzymałych materiałów, dlatego są odporne na ciężkie warunki. Przykładem takiego materiału jest stal AISI-304. Jest to rodzaj wytrzymałej stali nierdzewnej. Szereg produktów posiada odpowiednie certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością.
W zależności, czy jest to grzałka rurkowa występująca w rynience ociekowej pod parownikiem, czy też grzałka stosowana w bemarach grzewczych w celu podgrzania wody, może różnić się stopem stali, kształtem oraz mocą. Warto więc przed zakupem kompleksowo zapoznać się z rodzajem danej grzałki rurkowej i jej parametrami oraz dowiedzieć się jakiego modelu grzałki potrzebujemy do naszego urządzenia. Gdy nie jesteśmy pewni – sięgnijmy po pomoc ekspertów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doradzą właściwe rozwiązanie.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.