Jakie są rodzaje filtrów w maszynach rolniczych?

Maszyny rolnicze nie mogłyby funkcjonować bez specjalnych filtrów. Dotyczy to właściwie wszystkich rodzajów pojazdów mechanicznych. Są one niezbędne w kombajnach czy ciągnikach. To właśnie dzięki nim zyskujemy gwarancję bezpiecznej pracy maszyn przez dłuższy czas. Jakie dokładnie rodzaje filtrów znajdują się w maszynach rolniczych? Jakie są funkcje poszczególnych filtrów? Sprawdź!

Filtry paliwa

W maszynach rolniczych są wykorzystywane między innymi filtry paliwa. Są niezbędne w kombajnach, ciągnikach oraz innych maszynach, które są napędzane silnikami spalinowymi. Podstawową ich funkcją jest oczyszczanie oleju napędowego lub benzyny. Filtrują one cząstki zanieczyszczeń o określonym rozmiarze i wytrącają wodę obecną w paliwie. Bardzo ważne jest jednak, aby filtr paliwa był odpowiednio dobrany do konkretnej maszyny. Ogromny wybór tego typu filtrów możemy znaleźć w ofercie firmy Pima-Ago. Zachęcamy do sprawdzenia!

Filtry powietrza

Filtry powietrza są niezbędne także w samochodach osobowych, lecz jeśli chodzi o maszyny rolnicze, to potrzebne są znacznie większe i wydajniejsze filtry. Są one elementem układu dolotowego układu spalinowego i ich funkcją jest oczyszczanie powietrza (z zanieczyszczeń i pyłów), potrzebnego do pracy napędu. Wyróżniamy dwie wersje filtrów tego typu, czyli filtry suche i mokre. Dodatkowo warto wiedzieć, że w maszynach rolniczych zastosowanie znajdują filtry zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Filtry oleju i hydrauliczne

Filtry oleju odpowiadają za kontrolę oleju napędowego, który jest wprowadzany do maszyny rolniczej. Dbają one o czystość oleju, jak i filtrują zanieczyszczenia znajdujące się w oleju, by nie przedostały się do układu paliwowego.
Dodatkowo warto wiedzieć, że ważne są również oleje hydrauliczne, które oczyszczają ciecz roboczą z niemile widzianych składników, do których zaliczamy wodę, czy związki chemiczne.

Gdzie można kupić filtry do maszyn rolniczych?

Skoro jesteś w tym miejscu, to znak, że zastanawiasz się, gdzie możesz nabyć filtry do maszyn rolniczych. Rozbudowaną ofertę tych elementów w atrakcyjnych cenach znajdziesz w ofercie przedsiębiorstwa Pima-Agro z Żerkowa (województwo wielkopolskie), które działa już od ponad 10 lat! Jest to zatem doświadczona firma, która oprócz filtrów może zaproponować bogaty wybór części zamiennych do maszyn takich jak m.in. pługi, czy brony talerzowe. Zdecydowanie warto jej zaufać, ponieważ w ofercie dostępne są jedynie produkty najwyższej jakości!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać właściwy materiał ścierny?

Następny artykuł

Jak i gdzie sprawdzić historię pojazdu za darmo? Od 20 lat na Autobaza.pl

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments