Jak otoworzyć serwis ogumienia? Kiedy jest najlepszy czas? Od czego zacząc i gdzie szukać dostawców?

Wybór odpowiedniego sprzętu do warsztatu wulkanizacyjnego nie jest prostym zadaniem. Doradzamy, jak urządzić profesjonalny warsztat oraz kiedy najlepiej dokonać zakupu sprzętu. Podobnie jak warsztat mechaniczny, warsztat wulkanizacyjny powinien zostać wyposażony w podstawowy sprzęt, który umożliwia świadczenie usług na wysokim poziomie. Rozpoczynając własną działalność, warto zdecydować się na dobry sprzęt, aby klienci byli zadowoleni z wykonanych usług i wkrótce wrócili.

Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego – co należy wiedzieć?

Kompletowanie niezbędnego sprzętu warto zacząć nieco wcześniej, aby odpowiednio przygotować się na nadchodzący sezon. Biorąc pod uwagę, że sezon zaczyna się wiosną i zimą, najlepszym okresem na uzupełnienie asortymentu będzie sierpień oraz marzec.

Bez czego nie da się pracować?

Najważniejszym elementem pozostają klucze do kół. Niezbędny jest również kompresor. Kluczowym elementem wyposażenia warsztatu wulkanizacyjnego pozostaje podnośnik samochodowy. Na rynku dostępnych jest sporo ofert od renomowanych producentów. Podnośniki Butler cieszą się popularnością, jest to profesjonalny sprzęt od włoskiego producenta, który pozwoli na świadczenie usług na wysokim poziomie. Ich oferta zawiera podnośniki dwu i czterokolumnowe , hydrauliczne oraz ciężarowe.  Podnośniki Rtec są nowością na rynku, nowa marka powstała w Niderlandach, jednak zyskuje popularność z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości oraz konkurencyjne ceny. Jeśli dany wulkanizator poszukuje podnośników typu żaba, powinien rozważyć zakup produktu od firmy Winntec, który jest liderem wśród podnośników punktowych w europie. Podczas kompletowania sprzętu do wulkanizacji nie można zapominać o materiałach wulkanizacyjnych Tip Top i Tech, których jakość nie ma sobie równych.  Rekomendujemy również sprawdzone ciężarki Hoffman pochodzenia niemieckiego.

Jak dobrze wybrać montażownicę?

Aby wybrać odpowiednią montażownicę do opon, należy wziąć pod uwagę nie tylko zakres obsługiwanego ogumienia, ale również powierzchnię stołu. Co do zasady, im jest obszerniejszy, tym lepiej. Warto dopasować rozmiar urządzenia do wymiaru warsztatu.

W naszej ofercie znajduje się montażownica do opon Butler. Model NAV 11 pozwala na montaż i demontaż opon ciężarowych, autobusowych oraz rolniczych. Jeśli chodzi o warsztaty ukierunkowane na samochody osobowe, sprawdzi się montażownica do opon Rtec RT885 wyposażona w zespół pedałów o ergonomicznej budowie, co sprawia, że pracownik nawet po kilku godzinach pracy nie odczuwa zmęczenia. Warto zaopatrzyć się także w przystawkę do opon nisko profilowych i tu do wspomnianego modelu świetna będzie AL390. Wówczas można świadczyć szersze usługi. Montażownice osobowe Butler to niezawodne urządzenia dla profesjonalnych warsztatów, model HP641SQ22 wraz z przystawką Plus 73 to najlepiej sprzedające się urządzenie oraz cieszące się bardzo dużym zadowoleniem klientów go posiadającym.

Wyważarka do kół z monitorem czy na wyświetlaczu?

Wyważarka do kół pozwala na wykonanie niezbędnych pomiarów. Wyważarka klasy premium wyposażona jest w monitor z wyświetlaczem, dzięki czemu sama wymiana następuje dużo szybciej. Co więcej, niektóre modele posiadają dodatkowo funkcję źródła światła LED, które pokazuje, w którym miejscu należy nakleić ciężarek. Jest to nie tylko spore ułatwienie, ale również funkcja, dzięki której konkurencyjność usług znacznie wzrośnie względem innych warsztatów. Wyważarka do kół Butler Librak 355 posiada ekran i jest odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających klientów, odpowiednikiem tego modelu może być wyważarka do kół Rtec SB76. Wyważarka do kół Rtec SB46 sprawdzi się w przypadku samochodów ciężarowych.

Czy sprzedawca posiada serwis do sprzedawanych urządzeń?

Jako FHU”Bogusz” z siedzibą w Bielsku-Białej zajmujemy się dystrybucją urządzeń Butler, Rtec i Winntec. Oferujemy wyłącznie najwyższej jakości sprzęt, który znajdzie zastosowanie w każdym warsztacie wulkanizacyjnym. Posiadamy szeroki asortyment, który na bieżąco uzupełniamy o nowe elementy. Zajmujemy się jednak nie tylko dystrybucją czy doradztwem. Od wielu lat z powodzeniem prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń Butler, Rtec oraz podnośników Winntec, pistoletów do pompowania kół Wonder. Tak więc kupując u nas, mają Państwo pewność, że w razie problemów z danym elementem, postaramy się pomóc.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Zestaw kubaturowy czy zestaw BDF? Jaką opcję wybrać?

Następny artykuł

Jakie są objawy zabrudzonego filtra DPF? Jak zapobiegać? Sprawdzamy.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments