Japonia – kraj kwitnącej wiśni… i Hondy

Historia marki Honda to już 73 lata nieustannego wysiłku w dążeniu do perfekcji. Koncern zdążył już pokazać, iż nie jest zwykłym przeciętniakiem. Na swoim koncie zanotował wiele innowacyjnych rozwiązań jak choćby silnik V-tec, który wyprzedził konkurencje ustanawiając nieznany wówczas poziom wydajności i ekonomii.

Nie tylko samochody

Do roku 1963 Honda produkowała motocykle, następnie wkroczyli na rynek samochodowy. Przez kolejne dekady Honda notowała na swoim koncie wiele sukcesów. W zaledwie jeden rok po rozpoczęciu produkcji samochodów firma podjęła odważną decyzję wejścia na arenę wyścigów samochodowych. Decyzja o rozpoczęciu produkcji podwozi i silników została uwieńczona sukcesem w Meksyku w roku 1965, gdzie Honda zdobyła pierwsze miejsce. Rok 1988 był pokazem sił Honda F1. Nikt dotychczas, ani nigdy potem nie zdominował wyścigów F1 w taki sposób. Bolidy Honda wygrały 15 z 16 wyścigów!

Honda jako pierwsze auto o napędzie hybrydowym w Europie

W roku 1999 inżynierowie firmy prezentują Insight, pierwszy benzynowo – elektryczny pojazd w Europie o niesamowicie niskiej emisji CO2. Następnie na europejski rynek hybryd wkroczyły takie marki jak Toyota czy BMW, jednak pierwsza pozycja Hondy przyniosła marce wielu zwolenników.

Dziś Honda to niezawodność i dostępność

Honda po dzień dzisiejszy pozostaje numerem jeden na rynku motocyklowym. Klienci doceniają produkty tej marki przede wszystkim za najwyższy poziom jaki koncern utrzymuje niezmiennie od dekad. Podobnie jest na rynku samochodów osobowych- Honda to ścisła czołówka. Pojazdy z logo na masce to przede wszystkim niezawodne maszyny. Japończycy słyną z produkcji najmniej awaryjnych jednostek napędowych na rynku, a do tego ich silniki są oszczędne i charakteryzują się wysoką kulturą pracy. Honda jest jednym ze światowych liderów w tej branży i swoje pojazdy produkuje na wielu kontynentach, w tym oczywiście w Europie. Klienci Hondy nie mają wobec tego trudności z zamawianiem nowych aut i dostępnością nowych modeli. Zadowolonych posiadaczy marki przybywa, zatem producent dba o dostępność wszelkich podzespołów, części zamiennych, a także serwisów specjalizujących się w naprawach i przeglądach ich pojazdów.

Japonia - kraj kwitnącej wiśni... i Hondy

Olbrzymi rynek wtórny i przystępny serwis

Ze względu na wysoką jakość produktów marki, nie tylko nowe pojazdy cieszą się popularnością. Klienci chętnie decydują się na zakup aut używanych i w przypadku Hondy, mają do dyspozycji wiele wyspecjalizowanych serwisów z doświadczeniem, które oferują swoje usługi za konkurencyjną stawkę w stosunku do ASO. Dostępność części zamiennych także jest olbrzymia, choćby przez internet z dostawą do dowolnego serwisu. Szukając dowolnej części w sieci mamy do wyboru produkty oryginalne sygnowane logo producenta, części nie posiadające „znaczka” Hondy lecz pochodzące z tych samych taśm produkcyjnych co OEM i dodatkowo bardzo bogatą ofertę zamienników. Tanie, oryginalne podzespoły do aut tej popularnej japońskiej marki oferuje znany sklep z częściami Honda – Jdmshop. Poza częściami OEM, posiadacze samochodów Honda bez problemu znajdą wysokiej jakości, markowe zamienniki części oryginalnych. Każdy zatem bez problemu może dobrać produkt odpowiadający jego potrzebom i zlecić wymianę w wygodnej dla siebie lokalizacji, bowiem oferta warsztatów na rynku jest szeroka.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Rozwój elektromobilności

Następny artykuł

Gdzie naprawić felgi w Tarnowie?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments