Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego – dlaczego warto postawić na jakość?

Skompletowanie idealnego wyposażenia warsztatu wulkanizacyjnego nie jest łatwym zadaniem. Jak nietrudno się domyślić, konieczny będzie przede wszystkim odpowiedniej jakości sprzęt. Montażownica do kół jest jednych z podstawowych narzędzi używanych do pracy. Z kolei dobrze dobrana wyważarka do kół pozwoli na wykonanie usługi na odpowiednio wysokim poziomie. Szczególnie mocno warto zainwestować w zakup wysokiej klasy podnośnika. Dlaczego to takie ważne? Do czego ma być używany podnośnik?

Różne podnośniki, do różnych zadań.

Często zadawanym pytaniem jest to, jaki wybrać do warsztatu. I tu pomoże nam dystrybutor urządzeń https://bogusz-bls.pl/marka/10-winntec .Odpowiedź na nie może być tylko jedna – w różnych sytuacjach sprawdzą się różne urządzenia, dlatego też nie można ograniczyć się wyłącznie do jednego modelu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na udźwig. Dostępne dzisiaj w handlu podnośniki to cały szereg różnorodnych modeli o udźwigu od półtorej tony w górę. Zupełnie innego sprzętu używa się do uniesienia małego auta osobowego, a co innego będzie potrzebne do pracy przy samochodzie ciężarowym, czy innym, dużym pojeździe. W pierwszym przypadku spokojnie wystarczy dobrej jakości, klasyczny i doskonale wszystkim znany podnośnik typu żaba o nośności około 3 ton, która spokojnie wystarczy do pracy przy większości samochodów. Z kolej do cięższych aut używa się punktowych podnośników pneumatyczno-hydraulicznych o nośności często znacznie przekraczającej 20 ton.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W przypadku podnośników używanych w warsztatach szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo pracy. Kilka, albo nawet kilkanaście ton uniesionych na pewną wysokość, to zdecydowanie nie przelewki. Dlatego powinniśmy się skoncentrować przede wszystkim na podnośnikach odpowiedniej jakości. W przypadku takiego sprzętu zawsze obecny jest certyfikat będący świadectwem jakości i gwarancją bezpieczeństwa pracy. Dobrym przykładem mogą być tu znane i często wybierane podnośniki Winntec. Dostępne są w wielu wariantach różniących się detalami technicznymi, dzięki czemu można zawsze dobrać coś idealnego do każdego warsztatu.

Dlaczego warto zainwestować w sprzęt z wyższej półki?

Bezpieczeństwo to nie jedyny powód, dla którego warto zainwestować w podnośnik Winntec. Ważna jest również trwałość sprzętu. Jak wspomniano na początku, wyposażenie warsztatu to nie tylko podnośnik, ale również inne urządzenia. Każde z nich to niemały koszt. Nic więc dziwnego, że często szukamy oszczędności. Nie zawsze jednak to najlepsza droga. Naprawdę dobrej jakości sprzęt cechować się będzie dużą trwałością, dzięki czemu po prostu posłuży dłużej. W przypadki podnośników Winntec nie bez znaczenia jest również trzyletnia gwarancja producenta i łatwy dostęp do serwisu producenta, dzięki którym nawet jeżeli zdarzy się awaria sprzętu, to łatwo będzie można jej zaradzić.

Dodatkowe wyposażenie podnośnika – o czym warto pamiętać?

Podnośniki Winntec mogą mieć bardzo różną wysokość. Nisko sprofilowany podnośnik na pewno okaże się przydatny przy samochodach o bardzo niskim zawieszeniu. Co jednak z większymi autami i przyczepami? W takich przypadkach niezbędne są odpowiednie przedłużenia. Elementy takie o różnych długościach dostępne są do większości hydrauliczno-pneumatycznych podnośników Winntec.

Źródło: www.bogusz-bls.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Specjalistyczne pojazdy elektryczne – rozwiązania dla dużych przedsiębiorstw

Następny artykuł

Dlaczego warto zdecydować się na inteligentny dom?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments