Złomowanie aut Słupsk

Gdy Twoje auto jest stare, zniszczone, a wszelkie niezbędne naprawy przewyższają jego wartość, możesz się zastanawiać co z nim zrobić. Czy znajdzie się ktoś, kto je kupi? A może trzeba je zezłomować, tylko jak to przebiega? Jak pozbyć się tego kłopotu i oczyścić swoje podwórko ze złomu? Przedstawiamy sposób na złomowanie aut. Słupsk jest pełen możliwości.

Stacja demontażu pojazdów i procedura złomowania

Jeśli chcesz wyrejestrować samochód, by nie płacić za niego ubezpieczenia, nie możesz odstawić go na parking i czekać aż złupią go zbieracze złomu. Musisz przekazać taki pojazd wyspecjalizowanej firmie, która prowadzi stację demontażu aut lub punkt zbierania aut do złomowania. Co więcej, możesz liczyć na to, że za swój pojazd otrzymasz od nich zapłatę – zwykle 300 do 500 zł w zależności od wagi auta, ale uwaga – jeśli waga samochodu będzie niższa niż 90 procent zarejestrowanej masy pojazdu, to nie tylko nie otrzymasz zapłaty, ale też będziesz musiał dopłacić za każdy brakujący kilogram (max. Do 10 zł/1kg).

Udając się do stacji demontażu, zabierz ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu lub inny dokument potwierdzający dane zawarte w dowodzie, a także dokument stwierdzający Twoją tożsamość.

Stacja demontażu, czy też potocznie auto złom unieważni Twój dowód i tablice rejestracyjny i wyda Ci oświadczenie o złomowaniu, z którym musisz udać się do wydziału komunikacji we właściwym urządzenie. Masz na to 30 dni. Dobrze, abyś o tym fakcie od razu poinformował ubezpieczalnie, która mogłaby naliczać Ci w tym czasie opłaty za ubezpieczenie pojazdu.

Czy skup aut zajmuje się złomowaniem

Inną opcją na pozbycie się samochodu jest sprzedaż go firmie, prowadzającej skup aut. Jednak nie każda firma będzie chciała przyjąć od Ciebie auto do złomowania. Zwykle zrobią to wtedy, gdy uznają, że Twoje auto może być dla nich wartościowe. Skup samochodów zarabia zwykle na handlu sprawnymi pojazdami lub częściami wydobytymi z niesprawnych aut. Dlatego nie każdy decyduje się na odkup aut. Mimo wszystko jest to bardzo wygodna opcja. W wielu przypadkach firma prowadząca skup samochodów przyjmie od Ciebie pojazd i zaproponuje za niego uczciwą zapłatę. Co więcej, zwykle nie musisz martwić się o jeżdżenie gdziekolwiek, gdyż odbiór pojazdów oferują we własnym zakresie. Czy taki skup samochodów Słupsk ma na swojej mapie? Owszem ma.

Jakie auta przyjmie skup samochodów?

Jaki skup aut Słupsk ma na swojej mapie? Na pewno nie jeden, ale jest i taki, który oferuje skup aut osobowych w każdym stanie. Przyjmują zarówno auta powypadkowe, jak i w pełni sprawne. Nie musisz się martwić o złomowanie pojazdu. Zajrzyj na złomowanie aut Słupsk, skontaktuj się z nimi i dowiedz się, jak mogą Ci pomóc.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

5 1 vote
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Samodzielne naprawy domowe – do których prac domowych lepiej nająć fachowca?

Następny artykuł

Holowanie auta – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments