Jak wybrać najlepszy samochód dostawczy na firmę?

Funkcjonalność oraz niskie koszty eksploatacji to najważniejsze zalety samochodu dostawczego potrzebnego do realizacji zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wybór odpowiedniego auta nie jest prostą sprawą – co trzeba mieć przy tym na uwadze?

Jaka ładowność samochodu dostawczego na firmę?

Jedno z podstawowych pytań, jakie musi zadać sobie każdy przedsiębiorca planujący kupno samochodu dostawczego, odnosi się do ładowności samochodu. Wiele w tym momencie zależy od tego, w jakiej branży funkcjonuje dana firma. Ponadto przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna istotna kwestia dotycząca uprawnień, jakie posiada kierowca. Samochody dostawcze dzielą się na modele do 3,5 t oraz powyżej 3,5 t. Do prowadzenia dostawczaków o ładowności do 3,5 t wystarczy prawo jazdy kat. B, ale na auta powyżej 3,5 t trzeba już mieć prawo jazdy kat. C. Kupując więc samochód, należy koniecznie brać poprawkę na to, kto nim będzie jeździł.

Dostawczak na firmę – niska awaryjność w cenie

Kolejnym ważnym kryterium przy wyborze samochodu dostawczego na firmę jest awaryjność pojazdu. Żaden przedsiębiorca nie może pozwolić sobie na dłuższe przestoje spowodowane naprawą awarii firmowych aut, ponieważ generuje to spore straty. Ford dostawczy lub inny model kupowany na firmę musi odznaczać się niską awaryjnością. Trzeba pamiętać, że każda usterka oznacza wydatek. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia im niższe koszty utrzymania samochodu, tym bardziej jego zakup staje się opłacalny.

Dostawczak na firmę – komfort kierowcy ma duże znaczenie!

 Eksperci z salonu Autoplaza przypominają, że kupując samochód dostawczy na firmę, nie wolno pominąć tak istotnego aspekty, jakim jest komfort osoby zasiadającej za kółkiem auta. Każdy kierowca ma własne preferencje, niemniej spędzając nawet kilkanaście godzin dziennie w trasie, trzeba mieć do dyspozycji wygodny pojazd. To istotny czynnik wpływający na efektywność pracy kierowcy. Warto zatem skonsultować się z nim wybór samochodu, aby uniknąć przykrych niespodzianek.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Read Previous

Co to jest katalizator i jakie są objawy jego zapchania

Read Next

Jakie wyróżniamy rodzaje kluczy dynamometrycznych i gdzie znajdują zastosowanie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *