Kupujesz używany samochód? Sprawdź, czy nie jest kradziony!

Większość z nas kupuje samochody używane ze względu na ich atrakcyjne ceny. Do dyspozycji jest wiele różnych pojazdów, dlatego jeżeli nie chcesz przepłacać, możesz kupić auto z drugiej ręki bez problemu. Zanim jednak sfinalizujesz transakcję, sprawdź, czy pojazd nie jest kradziony!

Chociaż zakupienie używanego i kradzionego samochodu jest dość rzadką sytuacją, to jednak warto pamiętać o tym, że przezorny jest zawsze ubezpieczony, wobec tego warto poświęcić chwilę na upewnienie się, czy transakcja będzie rzeczywiście bezpieczna. Pamiętaj o tym, że jeżeli poprawność dokumentów czy znaków identyfikacyjnych samochodu wzbudzi podejrzenia, zrezygnuj z transakcji. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Dowód rejestracyjny samochodu

Powinien być oryginalny i nie posiadać żadnych poprawek, zamazań czy skreśleń lub plam w miejscach, w których znajdują się ważne dane. Wszelkiego rodzaju poprawki powinny być wprowadzone tylko z adnotacją urzędu komunikacji. Gdy w dowodzie rejestracyjnym samochodu znajdują się dwie osoby, należy pamiętać o tym, aby każda z nich była podczas transakcji i każda podpisała umowę.

Numer VIN samochodu

Także należy zwrócić uwagę na numer VIN samochodu – numer wybity na nadwoziu powinien zgadzać się z numerem z dowodu rejestracyjnego samochodu. VIN jest ciągiem 17 znaków, który zawiera szereg informacji dotyczących pojazdu, który określa między innymi numer seryjny auta, jego rocznik, rodzaj silnika czy miejsce produkcji. Miejsce wybicia numeru VIN może różnić się w zależności od modelu auta.

To właśnie numery VIN należą do najczęściej przebijanych przez złodziei lub też są one nabijane w nowych miejscach. Warto wobec tego zwrócić uwagę na nabicie – powinno być równe, w jej okolicy nie powinny znajdować się żadne podejrzane ślady i nie powinny być prowadzone prace lakiernicze. W razie problemów zaleca się, aby skontaktować z dealerem marki i pokazać mu zdjęcia numerów.

Jeżeli panujesz zakup samochodu używanego marki Ford w Warszawie lub interesuje cię inna marka, pamiętaj o tym, żeby zawsze dokładnie sprawdzić dowód rejestracyjny i numery VIN. Jeżeli masz taką możliwość to wybieraj samochody z gwarancją, a unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Piaskowanie felg

Następny artykuł

Stłuczka nie z Twojej winy? Dzięki wideorejestratorowi to nie problem

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments